Шукати
 
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
Про компанію
Продуктова лінійка
Традиційні добрива
Агрохімічний сервіс
Технологічні схеми
Новини та прес-релізи
Статті
Дослідження та результати
Дистриб'ютори
Відео матеріал
Фотогалерея
Сторінка агрохіміка
Сертифікати
Корисні посилання
КОНТАКТИ
03151, Україна, м.Київ,
вул. Михайла Мішина, 3, пов.6

тел. +38 044 244 81 41
тел. +38 044 244 77 27
факс +38 044 244 77 25
www.viteraukraine.com

Регіональні представники:
Центр: +38 050 468 79 00
Південь: +38 050 468 74 68
Пд-схід: +38 050 468 78 97
Захід: +38 050 468 54 68

E-mail:
office@viteraukraine.com
НАШІ ПАРТНЕРИ


РОЗСИЛКА
Підписатися на розсилку
новин компаніїПідписатись

29.05.2008
Нутрівант Плюс™ - унікальне добриво для овочевих культур і картоплі

Журнал «Агровісник. Україна», № 5, травень 2008

 

Нутрівант Плюс™ - унікальне добриво для овочевих культур і картоплі


Відомо, що продуктивність овочевих культур та й картоплі у значній мірі залежить від збалансованого та якісного мінерального живленням. Це зумовлено тим, що ці культури за короткий вегетаційний період, маючи малий об’єм кореневої системи, продукують високу врожайність. Відповідно, овочеві культури й картопля можуть проявити свій високий потенціал продуктивності лише на родючих окультурених ґрунтах із високими водно-фізичними властивостями та за повного забезпечення мінеральною поживою.

При розробці системи мінерального живлення овочевих культур та картоплі потрібно враховувати такі чинники:

 • чутливість до концентрації ґрунтового розчину, так як овочеві культури погано продукують за високої концентрації ґрунтового розчину;
 • реакцію на окремі види та форми мінеральних добрив, так як овочеві культури та картопля потребують екологічних добрив, що не містять хлору.
 • позитивна фізіологічна реакція овочевих культур та картоплі (таблиця 1) на застосування окремих біогенних елементів та забезпечення на 30-40% виносів мікроелементів врожаєм за рахунок позакореневого підживлення.

 

   1. Фізіологічна реакція овочевих культур та картоплі на застосування біогенних елементів (дані різних наукових установ та агрохімічних компаній)

Установлено, що виноси біогенних елементів овочевих культур та картоплі змінюються у залежності від їх фаз росту та розвитку. А позакореневі підживлення у найкоротший термін та в критичні фази рослин дозволяють забезпечити оптимальне співвідношення цих біогенів.

Сьогодні особливої уваги заслуговує новітні позакореневі добрива «Нутріванти Плюс™» до складу яких входять водорозчинні та легкодоступні рослинам форми, як макро - так і мезо- й мікроелементів.

Компанія «Нутрітех Україна» є ексклюзивними дистрибутором в Україні добрив «Нутрівантів Плюстм», виробництва Міжнародного концерну “ICL Fertilizers”. Пропонуються такі марки добрив - «Нутрівант Плюстм пасльоновий» для підживлення пасльонових овочевих культур: помідорів, перців, баклажанів, «Нутрівант Плюстм гарбузовий» для підживлення гарбузових овочевих культур: огірків, кабачків, цукінів, гарбузів, кавунів, динь, «Нутрівант Плюстм картопля» для підживлення картоплі, «Нутрівант Плюстм олійний» для підживлення овочевих культур родини капуст: білоголової, цвітної, броколі, червоноголової, савойської, брусельської, пекінської, кольрабі, цибулинних культур: цибулі-ріпки, цибулі-шалоту, цибулі-батуту, цибулі-порей, цибулі-шніту та часнику.

Хімічний склад та співвідношення біогенів цих марок «Нутрівантів Плюс™» повністю відповідає фізіології мінерального живлення овочевих культур та картоплі, таблиця 2.

 

2. Хімічний склад марок «Нутрівантів Плюс™»

 

Рекомендується позакореневі підживлення «Нутрівантами Плюс™» проводити ще до появи симптомів дефіциту елементів мінерального живлення та не залежно від їх забезпечення ґрунту.

При цьому, позакореневе підживлення «Нутрівантами Плюстм» забезпечує:

 • ·підвищення на 10-15% врожайності та поліпшення якості товарної продукції овочевих культур та картоплі;
 • ·поліпшення споживання біогенних елементів кореневою системою рослин із добрив та ґрунту на 5- 10%;
 • ·стимулювання біохімічних процесів, поліпшення обміну та стійкості рослин до різного роду хвороб;
 • ·усунення стресів, особливо при комбінованому обробітку із засобами захисту росли;
 • ·отримання високої окупності добрива, де на 1 витрачену гривню можливо отримати 7-15 грн. прибутку.

 

Унікальні добрива «Нутріванти Плюстм» мають низку конкурентних переваг:

 1. екологічність та якість, що відповідає нормативам міжнародних стандартів ISO 14001:2004 і 9001:2000;
 2. висока розчинність у воді та утворення стійкого гомогенного робочого розчину (розчин може зберігатись 1-2 доби у неметалевій ємкості);
 3. містять унікальний екологічний, біологічного походження прилипач "фертівант", який забезпечує рівномірність розподілення добрива на поверхні листків та пролонговану дію (3-4 тижні) із синхронним ефектом;
 4. має підвищений коефіцієнт засвоєння сполук фосфору 20-22%;
 5. хімічний склад марок добрив повністю відповідає фізіології мінерального живлення овочевих культур та картоплі;

За рахунок прилипача «Фертівант», розчин рівномірно у вигляді «коралу» ощадливим шаром покриває поверхню листків, не стікає та не змивається опадами. Він не руйнує верхні кутикулярні та епідермальні шари листкової поверхні рослин, сприяє пролонгованому надходженню мінеральної поживи в клітини рослин. На думку вітчизняних вчених, плівка робочого розчину добрив на поверхні листків, яка утворюється завдяки «Фертіванту» на верхньому кутикулярному шарі рослин, зменшує транспірацію рослин та погіршує проростання патогенних спор грибів.

Інтенсивні технології (отримання врожайності не менше 50-70 т/га) вирощування картоплі потребують збалансованого мінерального живлення за макро –, мезо- та мікроелементами.

Позакореневі підживлення «Нутрівантом Плюс™ картопля» у нормі 6 кг/га на оптимальному мінеральному фоні дозволяє реалізувати потенціал врожайності, поліпшити показники якості товарної продукції картоплі, лежкість, величину бульб, їх товарний вигляд тощо. Рекомендується застосовувати «Нутрівант Плюс™ картопля» у фази: стеблування (висота рослин 15-17см, 4-6 етапи органогенезу), бутонізації та на початку цвітіння (7-8 етапи органогенезу) дозами по 2кг/га комбіновано із інсектицидами та фунгіцидами. За потреби, на високопродуктивних сортах та на високому мінеральному фоні норму добрива «Нутрівант Плюс™ картопля» рекомендується збільшувати до 10 кг/га.

«Нутрівант Плюс™ пасльоновий» рекомендується застосовувати у системах мінерального живлення помідорів, баклажанів, перців відкритого та закритого ґрунту.

Перше позакореневе підживлення помідорів проводиться на 3-4 етапах органогенезу (початок наростання першої китиці та формування квіткових горбиків) дозою 1 або 2 кг/га, що залежить від величини площі листкової поверхні. Друге підживлення проводиться у фазу 8-9 листків дозою 2 кг/га, так як цей період культура помідорів потребує посиленого мінерального живлення макро-, мезо- та мікроелементами, яке направлене на поліпшення процесів плодоутворення. Послідуючі (третє та четверте) позакореневі підживлення проводяться через кожні 15-20 днів дозами 2 кг/га. Ці підживлення направлені на формування високої врожайності, показників якості та товарного вигляду помідорів. Рекомендована норма застосування «Нутріванта Плюс™ пасльоновий» складає 8 кг/га. За потреби (у системах закритого ґрунту) норму добрива рекомендується збільшувати до 10 -12 кг/га. На перцях та баклажанах рекомендується застосовувати «Нутрівант Плюс™ пасльоновий» аналогічно помідорам, тобто у критичні фази їх росту та розвитку.

Гарбузові культури, зокрема огірки, порівняно із пасльоновими споживають менше біогенних елементів. Проте, через відносно короткий їх вегетаційний період, гарбузові культури при формуванні високої продуктивності пред’являють більш високі вимоги до доступного збалансованого мінерального живлення. Протягом перших 10-15 днів після появи сходів огірки повільно споживають азот та фосфор, а калій протягом 30 днів. Однак у період інтенсивного вегетативного росту та розвитку генеративних органів гарбузові культури інтенсивно споживають мінеральну поживу. Відповідно, у цей період рекомендується застосовувати позакореневе підживлення «Нутрівантом Плюс™ гарбузовий». Перше позакореневе підживлення огірків «Нутрівантом Плюс™ гарбузовий» рекомендується проводити перед фазою бутонізації або на її початку дозою 2кг/га. Друге – через 10-15 днів після першого підживлення дозою 2кг/га. Третє – через 10-15 днів після другого обробітку дозою 2кг/га. Четверте – після проходження першої хвилі плодоношення дозою 2 кг/га комбіновано із 0,3-0,5% - ним розчином карбаміду (за фізичною масою добрива). Це підживлення сповільнює старіння рослин, сприяє відростанню бокових пасинків та росту кореневої системи. Норма застосування «Нутріванта Плюс™ гарбузовий» складає 6-8 кг/га. Однак, за потреби норма «Нутріванта Плюс™ гарбузовий» може становити і 10 -12 кг/га.

Овочеві культури родини капуст (капуста білоголова, цвітна), цибулинні культури (цибуля ріпчаста, часник) пред’являють підвищені вимоги до живлення калієм, сіркою, марганцем, бором та молібденом. Відповідно, рекомендується проводити позакореневі підживлення «Нутрівантом Плюстм олійний», до складу якого входять ці елементи. Норми застосування «Нутріванта Плюстм олійний» на цих культурах –6 кг/га. Перше позакореневе підживлення капусти білоголової рекомендується проводити в фазу 4-6 листків дозою 2 кг/га, друге у фазу формування головки – 2 кг/га та третє у фазу нещільної головки – 2 кг/га. На цибулі-ріпці перше підживлення проводиться у фазу 4-6 листків дозою 2 кг/га, друге у фазу інтенсивного наростання вегетативної маси – 2 кг/га та третє у фазу формування цибулини теж дозою – 2 кг/га. Схема застосування «Нутріванта Плюстм олійний» на часнику аналогічно цибулі-ріпці.

 

Отже, застосовуйте унікальні добрива «Нутріванти Плюстм» на овочевих культурах та картоплі і Ви гарантовано отримаєте їх високу продуктивність та високу окупність добрив.

 

До списку статті
КУЛЬТУРИ
 • Пшениця озима та яра
 • Ячмінь озимий та ярий
 • Соняшники
 • Кукурудза
 • Ріпак озимий та ярий
 • Соя
 • Гречка
 • Льон
 • Картопля
 • Сорго, просо
 • Буряки цукрові
 • Ячмінь пивоварний
 • Рис
 • Виноград
 • Огірок
 • Кавуни, дині, гарбузи
 • Томати
 • Перець
 • Баклажани
 • Плодові
 • Плодово-ягідні
 •  
   
  Про компанію :  Ячмінь озимий та ярий :  Нутрівант Плюс пивоварний ячмінь :  Соняшники :  Нутрівант Плюс кукурудза :  Ріпак озимий та ярий :  Соя :  Гречка :  Льон :  Сорго, просо :  Нутрівант Плюс картопля :  Нутрівант Плюс цукрові буряки :  Нутрівант Плюс виноград :  Нутрівант Плюс рис :  Огірки :  Томати :  Перець :  Баклажани :  Нутрівант Плюс плодовий :  Плодово-ягідні
  © 2007 Copyright "Нутрітех Україна". All rights reserved.   Разробка сайту: Sugar     Дизайн: Wanted Design