Шукати
 
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
Про компанію
Продуктова лінійка
Традиційні добрива
Агрохімічний сервіс
Технологічні схеми
Новини та прес-релізи
Статті
Дослідження та результати
Дистриб'ютори
Відео матеріал
Фотогалерея
Сторінка агрохіміка
Сертифікати
Корисні посилання
КОНТАКТИ
03151, Україна, м.Київ,
вул. Михайла Мішина, 3, пов.6

тел. +38 044 244 81 41
тел. +38 044 244 77 27
факс +38 044 244 77 25
www.viteraukraine.com

Регіональні представники:
Центр: +38 050 468 79 00
Південь: +38 050 468 74 68
Пд-схід: +38 050 468 78 97
Захід: +38 050 468 54 68

E-mail:
office@viteraukraine.com
НАШІ ПАРТНЕРИ


РОЗСИЛКА
Підписатися на розсилку
новин компаніїПідписатись

07.07.2008
«Нутрівант Плюс™ виноград» - найліпшого винограду гарант

Газета «АграрНик», №9, червень 2008

Журнал «Виноград.Вино.», липень 2008

 

«Нутрівант Плюс™ виноград» - найліпшого винограду гарант


    Компанія «Нутрітех Україна» пропонує унікальне позакореневе добриво «Нутрівант Плюс™ виноград»

Відомо, що виноград – дуже давня культура, а його різноманітні сорти мають цінні технічні й столові характеристики та лікувальні властивості, реалізація яких приносить аграріям високі прибутки.

Отримання сталих високих урожаїв товарної продукції винограду із високою якістю можливе лише при створенні оптимальних умов для проходження фотосинтезу. А інтенсивність фотосинтезу, як відомо, залежить від забезпеченості рослини оптимально збалансованою мінеральною поживою, водою, площі листкової поверхні та рівня сонячної інсоляції. Встановлено, що для свого росту, розвитку та плодоношення, урожаєм винограду 10 т з 1 га виноситься: 15 кг фосфору (P2O5) , 53 кг калію (K2O), 10-15 кг магнію (MgO) і 100-130 г бору (B). За даними різних наукових джерел, застосування оптимального мінерального живлення на винограді підвищує його врожайність на 15-20%, а в умовах зрошення може сягати до 50%.

Незбалансоване мінеральне живлення знижує інтенсивність фотосинтезу, призводить до появи симптомів голодування або отруєння рослин. Внаслідок того, що потреба виноградної рослини в елементах мінерального живлення в різні фази вегетаційні неоднакова, що особливо проявляється за несприятливих погодних умов, коли рослини в критичні фази вегетації можуть відчувати дефіцит тих або інших елементів живлення. При цьому, за дефіциту одного елементу може виникати надлишок інших елементів мінерального живлення.

Потреба у фосфорі проявляється вже навесні на початку росту та розвитку пагонів. Нестача фосфору в цей період сповільнює загальний розвиток рослини винограду (пагонів та кореневої системи), особливо органів плодоношення, що призводить до опадання суцвіть. Листки утворюються дрібними з темно-зеленим забарвленням, їх краї загинаються вгору, а при сильному дефіциті – скручуються. На жилках листя з'являються фіолетові цятки або смуги, черешки листя довшають. Плодові бруньки закладаються погано, ріст кореневої системи сповільнюється. При цьому рослини сильніше ушкоджуються шкідниками та хворобами. Гостра потреба рослин винограду в сполуках фосфору виникає при застосуванні нітратної форми азоту. За дефіциту фосфору накопичується надмірна кількість нітратного азоту в товарній продукції винограду. А перезволоження ґрунту, зниження його температури зв’язують рухомі сполуки фосфору ґрунтом та погіршують живлення рослин винограду цим елементом.

Дефіцит калію, як правило, на рослинах винограду проявляється в кінці вегетації, коли посилюється відтік поживних речовин із старих листків до грон (китяг). При дефіциті калію спостерігається «крайовий опік» листків, передчасне пожовтіння листків, що обумовлене дефіцитом ґрунтової вологи. При цьому затримується дозрівання грон, особливо у забарвлених сортів, цукристість ягід знижується, пагони рано припиняють ріст, залишаються зеленими і крихкими, погано визрівають. А недозрілі пагони, як відомо, втрачають морозостійкість. За прихованого дефіциту калію рослини винограду мають здоровий вигляд, ріст пагонів спочатку не змінюється, однак при формуванні грон настає різке припинення їх росту та розвитку. При гострому калійному голодуванні витрати води рослинами підсилюються, вони сильно страждають від посухи та спостерігається їх загальне пригнічення. На відміну від фосфору, потреба рослини у калію різко зростає при застосуванні амінної форми азоту, оскільки за його дефіциту підвищується поглинання мінеральних сполук амонію, які накопичуються в рослинах та можуть викликати їх отруєння. Оптимальне забезпечення рослини калієм поліпшує трансформацію сполук амонійного азоту в білкові речовини.

Ознаки дефіциту магнію схожі з ознаками дефіциту калію. Характерною ознакою магнієвого голодування є міжжилковий хлороз нижнього та середнього ярусів листків. За дефіциту магнію відбувається його відтік із нижніх листків у верхні молоді листки. Гострий магнієвий дефіцит призводить до послаблення фотосинтезу, хлорозу та передчасного опадання нижніх листків.

Дефіцит бору частіше спостерігається на карбонатних перезволожених ґрунтах, проте за посухи він також проявляється і на кислих ґрунтах. При дефіциті бору запилення квіток у рослин винограду не відбувається, оскільки пилок стає стерильним, квітки обсипаються, ріст пагонів 5-6-го листків сповільнюється, між жилками листків з'являються хлоротичні цятки, а листові пластинки набувають коричневого забарвлення. При цьому порушується відтік пластичних речовин із листів до грон. Симптоми дефіциту бору проявляються, в основному, на молодому листі, починаючи з шостого листа. На вусиках також можуть з'являтися коричневі потовщення.

З метою оптимізації мінерального живлення культури винограду компанія «Нутрітех Україна» пропонує унікальне позакореневе добриво «Нутрівант Плюстм виноград» виробництва міжнародного концерну “ICL Fertilizers”.

До складу добрива «Нутрівант Плюстм виноград» входить екологічний біологічного походження прилипач «фертівант». Прилипач «фертівант» - це наукова розробка вчених Ізраїлю та Сполучених Штатів Америки, який в умовах відкритої агроекосистеми розкладається протягом 30 діб. Характерною особливістю «фертіванта» є те, що він на відміну від штучно синтезованих прилипачів не руйнує верхній кутикулярний шар та епідерміс листків рослин. Добриво «Нутрівант Плюстм виноград» містить співвідношення біогенних елементів, яке відповідає фізіологічним потребам технічних та столових сортів винограду: 40% фосфору (P2O5) водорозчинного, 25% калію (K2O), 2% магнію (MgO), 2% бору (B) водорозчинного та характеризується високими фізико-хімічними властивостями.

Позакореневе підживлення «Нутрівантом Плюстм виноград» забезпечує:

 1. підвищення врожайності товарної продукції винограду на 10-15% та вмісту цукру у ягодах на 1-1,5%;
 2. поліпшення споживання біогенних елементів кореневою системою рослин винограду із добрив та ґрунту на 6-10%;
 3. усунення дефіциту фосфору, калію, магнію та бору, що спостерігається на карбонатних ґрунтах;
 4. підсилення росту, дозрівання виноградної лози та ягід винограду;
 5. стимулювання біохімічних процесів, підвищення стійкості рослин винограду до різного роду хвороб;
 6. усунення стресів, особливо при обробці засобами захисту рослин;
 7. покращення якості виноматеріалів;
 8. підвищення зимостійкості;
 9. підвищення ембріональної продуктивності бруньок зимуючих вічок до 100%;
 10. отримання високої окупності добрива, де на 1 витрачену гривню можливо отримати 18-45 грн. прибутку.

Рекомендується позакореневі підживлення «Нутрівантом Плюстм виноград» проводити ще до появи симптомів дефіциту елементів мінерального живлення та в «критичні» фази росту та розвитку культури винограду. Позакореневі підживлення «Нутрівантом Плюстм виноград» – це ефективний спосіб швидкого транспортування рослинам доступних форм фосфору, калію, магнію та бору протягом усього періоду вегетації.

Водорозчинні сполуки фосфору, калію, магнію та бору «Нутріванта Плюстм виноград» сприяють збільшенню розміру ягід, кількості ягід в гроні, утворення двох і трьох крилатих грон та накопиченню цукрів в ягодах винограду. Рекомендується застосовувати у нормі 4-8 кг/га, де перше підживлення проводиться дозою 2 кг/га в фазу бутонізації (перед цвітінням), друге - ягода з горошину та третє-через 12-15 днів після другого обробітку теж дозами по 2 кг/га.

«Нутрівант Плюстм виноград» дозволяється застосовувати в одному робочому розчині із засобами захисту рослин, монодобривами (бором, марганцем тощо, за винятком фунгіцидних препаратів, що містять залізо та алюміній). Об’єм робочого розчину при позакореневих обробках рослин винограду «Нутрівантом Плюстм виноград» повинен становити не менше – 350-500 л/га.

Збільшена технологічна схема

Технологічна схема застосування «Нутріванта Плюстм виноград» на культурі винограду

«Нутрівант Плюс™ виноград» уже набув широкого застосування на теренах Російської Федерації. Високу ефективність «Нутріванта Плюстм виноград» підтверджує у своїх дослідженнях професор кафедри виноградарства Кубанського державного аграрного університету П.П. Радчевський, де він встановив, що добриво прискорювало дозрівання плодів та дозволяло набрати кондиційну цукристість від 5 до 15 днів раніше контролю. За його оцінками, - сьогодні знайдеться мало препаратів, які б мали такий широкий спектр дії на продуктивність винограду, як «Нутрівант Плюс™ виноград». Застосування «Нутрівант Плюс™ виноград» в агрофірмах «Мирна», «Південна», а також в ЗАТ «Перемога» Темрюкського району Краснодарського краю забезпечило приріст врожайності від 8 до 25 ц/га та підвищення цукристості на 0,5-1,6 %. На столових та й технічних сортах винограду спостерігалось збільшення маси грон, поліпшення цукронакопичення та прискорення строків дозрівання врожаю. Слід додати, що найвищої оцінки при дегустації вин було отримано, коли у системі мінерального живлення технічних сортів винограду застосовувався «Нутрівант Плюстм виноград».

Компанія «Нутрітех Україна» у 2007 році також проводила наукові дослідження «Нутріванта Плюстм виноград» на базі Національного інституту винограду і вина «Магарач» (керівник НДР, завідувач відділу захисту і фізіології рослин, д. с.г. н. Якушина Н.А.) та Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова (керівник НДР, провідний науковий співробітник, к. б. н. Кучер Г.М.).

При проведенні досліджень на всіх дослідних сортах було відмічено підвищення врожайності після позакореневих підживлень добривом «Нутрівант Плюстм виноград» на 4,9–21,6% відносно контролю. Збільшення відбувалось за рахунок підвищення маси і об’єму ягід, а також кількості їх в гроні. При проведенні трьох позакореневих підживлень був отриманий цікавий факт: грони розвивались двох і трьох крилаті. Велику роль при підживленні відіграють біологічні особливості сортів. Так, у білоягідного сорту Сухолиманський білий значно збільшувалась маса і об’єм ягід (на 12-32% по варіантах), у червоноягідного сорту Рубін Таїровський маса грон підвищувалась за рахунок збільшення кількості ягід в гронах, а маса ягід підвищується тільки після триразового обприскування. У столового сорту Молдова значне підвищення маси грон (на 11 -28% по варіантах) відбувалось не за рахунок підвищення маси ягід, а за рахунок збільшення їх кількості в гронах. Кондиції соку ягід, що дуже важливо для технічних сортів винограду, після підживлення «Нутрівантом Плюстм виноград» покращуються. При цьому, червоноягідні сорти, як технічний Рубін Таїровський, так і столовий – Молдова, більше реагують на позакореневе підживлення підвищенням цукристості соку. Так, у сорту Рубін Таїровський цукристість соку при всіх строках і кратності обприскувань підвищувалась на 1,5-3,0%. У сорту Сухолиманський білий цукристість соку по варіантам підвищувалась на 0,5-1,6%.

Українські вчені встановили, що застосування «Нутріванта Плюстм виноград» на технічних та столових сортах винограду не лише впливає на врожайність винограду в рік застосування, а також поліпшує формування плодоносних пагонів і суцвіть на наступний рік.

Тож, не втрачаєте потенційно можливий урожай, а застосовуйте «Нутрівант Плюстм виноград» і ви гарантовано отримаєте підвищення врожайності та поліпшення показників якості ягід винограду.

До списку статті
КУЛЬТУРИ
 • Пшениця озима та яра
 • Ячмінь озимий та ярий
 • Соняшники
 • Кукурудза
 • Ріпак озимий та ярий
 • Соя
 • Гречка
 • Льон
 • Картопля
 • Сорго, просо
 • Буряки цукрові
 • Ячмінь пивоварний
 • Рис
 • Виноград
 • Огірок
 • Кавуни, дині, гарбузи
 • Томати
 • Перець
 • Баклажани
 • Плодові
 • Плодово-ягідні
 •  
   
  Про компанію :  Ячмінь озимий та ярий :  Нутрівант Плюс пивоварний ячмінь :  Соняшники :  Нутрівант Плюс кукурудза :  Ріпак озимий та ярий :  Соя :  Гречка :  Льон :  Сорго, просо :  Нутрівант Плюс картопля :  Нутрівант Плюс цукрові буряки :  Нутрівант Плюс виноград :  Нутрівант Плюс рис :  Огірки :  Томати :  Перець :  Баклажани :  Нутрівант Плюс плодовий :  Плодово-ягідні
  © 2007 Copyright "Нутрітех Україна". All rights reserved.   Разробка сайту: Sugar     Дизайн: Wanted Design